Váš košík je prázdny

Nimbový olej BIO

Používa sa pri prejavoch virových a bakteriálnych infekcií na pokožke, napríklad pri nepravých kiahňach, má výnimočné antimikrobiálne účinky na pokožku.

Viac o produkte

Výrobca: Nobilis Tilia s.r.o.

Spýtajte sa na tento produkt
Nimbový olej BIO

Nimbový olej BIO
NTR1083.20
20 ml fialové sklo 6-10 dní

5,16 €

Nimbový olej BIO
NTR1083.100
100 ml fialové sklo 6-10 dní

13,36 €

Nimbový olej BIO
NTR1083.200P
200 ml plast 6-10 dní

14,36 €


Nimbový olej sa svojimi vlastnosťami vymyká ostatným známym rastlinným olejom. Pán Jan Kusmirek vo svojej knihe Tekuté slnko krásne tento produkt popisuje, a preto si dovoľujeme z tejto knihy citovať. „S nimbou, která je považována od pradávna za posvátnou, je spojeno mnoho indických legend. Když podle hinduistické mytologie posvátný pták Garuda přinesl do nebe amritu, elixír života, několik kapek dopadlo na zem do koruny nimby a propůjčilo jí léčivé vlastnosti." Nimbový olej obsahuje zložku s názvom azadirachtin, ktorá je veľmi účinná proti mikrobom. Má tiež insekticidní vlastnosti a používá sa ako Prírodný pesticid proti mnohým záhradným škodcom. V materia medica aroma-terapeuta sa dá často kombinovať s éterickými oleji pri ošetrení rezných rán a škrabancov. Výborne sa hodí i na mykózy medzi prstami. Používá sa pri prejavoch virových a bakteriálnych infekcií na pokožke, napríklad pri nepravých kiahňach. Podporuje imunitu. Tento vynikajúci prostriedok má jednu nevýhodu. Pomerne nepríjemnú vôňu. Ostatne to môže byť nevýhoda rady ďalších surových panenských olejov. Alebo výhoda. Ako sa to vezme. Je známe, že najmä zákaly, ktoré často v panenských olejoch kritizujeme sú jednou z najlepších súčastí olejov, nakoľko obsahujú vysoký podiel organicky viazaných životne dôležitých minerálov.

Použitie:

Jemne vmasírujte do pokožky.

Zloženie:

Azadirachta indica

Poznámka:

BIO LZS / jednodruhový

Vaše komentáre  

0
# AlexandraC_2055 25-04-2015 17:25
Objednala som si Nimbový olej ale je strašne hustý a tvoria sa v ňom hrudky, takže sa nedá naberať pipetou. Je nejaký šetrný spôsob, ako ho "roztopiť"?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0
# Navratkprirode [admin] 28-04-2015 21:55
Dobrý deň,
ak je tuhý, pravdepodobne ho skladujete na mieste kde je teplota pod 20 °C. Pred použitím ho ponorte do vodného kúpeľa s teplotou 22-25 °C.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

na vrch stránky ...