Váš košík je prázdny

Aromaterapia do vrecka

aromaterapia do vrecka, inhalačné tyčinky Jarná únava už možno pominula, no v  práci už opäť zúri rýchle pracovné tempo, ktoré so sebou nesie nervozitu a stres. Striedanie teplôt praje rôznym kvapôčkovým infekciám, takže máme takmer každý týždeň pocit, že teraz už nás nádcha skutočne dostane ... A práve v tejto chvíli prináša spoločnosť Nobilis Tilia praktických pomocníkov, s ktorými nástrahy jari a rýchleho životného tempa ľahko a kdekoľvek prekonáte.

"Aromaterapia je účinný spôsob použitia stopercentne prírodných éterických olejov pre zlepšenie zdravia, prevenciu ochorení a zmiernenie psychosomatických ťažkostí. Inhaláciou sa molekuly éterického oleja dostávajú cez dýchací systém do krvného obehu a vyvolávajú fyzickú odozvu svojimi konkrétnymi účinkami. Môžu stimulovať, posilňovať či relaxovať, môžu podporovať krvný obeh či lymfatický systém a harmonizovať činnosť telesných funkcií. Pomocou čuchového nervu sa éterické oleje dostávajú do limbického centra v mozgu, kde vyvolávajú odozvu na emočnej úrovni. Môžu teda prinášať pocity radosti, pokoja, optimizmu, uvoľňujú stres a emočné bloky, harmonizujú stav mysle a duše, "hovorí Adela Zrubecká, aromaterapeutka a spolumajiteľka spoločnosti Nobilis Tilia.

Praktické inhalačné tyčinky sú po ruke, kedykoľvek ich potrebujeme, stačí len odskrutkovať uzáver, priložiť k nosu a chvíľku vdychovať účinnú zmes éterických olejov. V ponuke nájdete tyčinku proti nevoľnosti, stresu, nádche alebo napríklad proti únave. Účinnú pomoc určite uvítajú aj motoristi - pre nich totiž v laboratóriách prírodnej aromaterapeutické kozmetiky pripravili autodifuzéry s prírodnými éterickými olejmi, a to v štyroch variantoch - proti stresu, nevoľnosti, prechladnutí a únave. Interiér auta tak získa nielen príjemnú atmosféru, ale vodič i spolucestujúci môžu čas strávený v aute využiť k zlepšeniu svojho zdravia a duševnej pohody.

Inhalačné tyčinky - praktický pomocník kedykoľvek po ruke
Inhalačné tyčinky sú veľmi praktické, pretože ich máte kedykoľvek po ruke. Vhodné sú tiež do takého prostredia, kde nie je vhodné používať napríklad aromalampu alebo rôzne rozptylovače éterických olejov. Koniec koncov, pre rad ľudí môže byť využívanie aromaterapeutických účinkov éterických olejov relatívne intímny zážitok.


Inhalačná tyčinka proti nevoľnosti harmonizuje zažívanie, zmierňuje kŕče, uvoľňuje napätie brušnej steny napríklad pri tréme, nervozite či strese. Uľaví tiež pri cestovných nevoľnostiach alebo pri podobných stavoch v tehotenstve. Je vhodná aj pre deti a má protiinfekčné účinky.

Zlepšenie nálady, osvieženie, viac radosti a optimizmu prináša inhalačná tyčinka proti stresu. Uľavuje pri nervovom napätí, nervozite, strese a podráždení, zmierňuje úzkosť a melanchóliu, pomáha tiež pri predmenštruačnom napätí, nechutenstve a poruchách trávenia nervového pôvodu.

Pre uvoľnenie dutín a dýchacích ciest, rozpúšťanie hlienu a vykašliavanie je vhodná inhalačná tyčinka proti nádche. Má protivírusové a antibakteriálne účinky, je vhodným pomocníkom pri akútnych infekciách aj ako ich prevencii, pretože celkovo posilňuje a zlepšuje obranyschopnosť organizmu. Možno ju používať aj pre deti.

Inhalačné tyčinka proti únave zlepšuje koncentráciu a osviežuje. Posilňuje psychickú i fyzickú odolnosť, prejasňuje myslenie, rozptyľuje melanchóliu a obnovuje sebadôveru a pozitívny prístup. Zároveň má silné antiseptické účinky na dýchacie cesty.Aromaterapia na cesty - to je sada štyroch inhalačných tyčiniek, ktoré môžu pomôcť riešiť problémy, s ktorými sa bežne stretávame na cestách. Či už ide o úľavu pri strese a napätí, cez nevoľnosti a drobné nachladnutia, až po zlepšenie koncentrácie a posilnenie pri únave. Sada je tak ideálna ako aromaterapeutická prvá pomoc v praktickom, doslova vreckovom balení, ktoré ocenia tí, ktorí cestujú letecky a sú obmedzovaní váhovými limitmi batožiny.

Prečítajte si aj o aromaterapii v aute

zdroj: www.nobilis.cz

Najnovšie komentáre