Váš košík je prázdny

Aromaterapia v aute

difuzér éterických olejov do autaKto z nás nezažil jazdu v aute, v ktorom visel "voňavý stromček" alebo v horšom prípade niekoľko rôznych "osviežujúcich dekorácií". Ich hlavnou nevýhodou bola najprv príliš intenzívna až obťažujúce vôňa, ktorá však po nejakej dobe takmer vyprchala a nebola už účinná. Nehovoriac o tom, že takéto osviežovače vzduchu nemajú blahodárny účinok na organizmus ľudí, mnohé  dokonca dráždia dýchacie cesty.

Vďaka difuzéru a kvalitným éterických olejom môžete vo svojom aute vytvoriť príjemnú a komfortnú atmosféru, a počas jazdy tak prispieť k zlepšeniu svojho zdravia a duševnej pohody.  Použiť možete éterické oleje v BIO kvalite.

Autodifuzér obsahuje špeciálnu vložku, na ktorú sa aplikuje príslušný éterický olej podľa toho, aké účinky požadujeme. Vložka je opakovateľne použiteľná a balenie difúzera ich obsahuje celkom 5, takže je možné jednotlivé vône pohodlne striedať. Autodifuzér sa jednoducho pripája do autozapaľovača.

Citrusový olej sa používa v aromaterapii na celkové prečistenie organizmu, uvoľňuje kŕče v žalúdku a v črevách, harmonizuje činnosť pečene a žlčníka, zmierňuje pálenie záhy a celkovo osviežuje. 

Svieža balzamová ihličnatá vôňa BIO borovice má posilňujúce účinky na celý organizmus. Vôňa borovice v biokvalite pomáha pri únave a vyčerpaní, doplňuje zásoby energie pozitívnym pôsobením na obličky a pľúca. Uľavuje aj pri prechladnutí, kašli a zahlienení.

BIO Eukalyptový éterický olej proti prechladnutiu sa odporúča najmä pri akútnych a chronických dýchacích infekciách. Má totiž protivírusové a antibakteriálne účinky na dýchacie cesty, ale aj močový systém, podporuje tvorbu hlienu a vykašliavanie a je tiež účinným v prevencii počas chrípkového obdobia. Zmierňuje riziko komplikácií pri ochorení dýchacích ciest.

Proti stresu bojuje BIO pomaranč. Jeho svieža vôňa má harmonizujúce účinky na psychiku, zmierňuje napätie a stres, zbavuje žalúdočných nevoľností plynúcich zo stresu a trémy, uľaví i pri bolestiach hlavy, pri pocite nepokoja a úzkosti. Pomarančová aróma dodáva optimizmus, zlepšuje náladu a podporuje tvorivosť.

Prečítajte si aj o aromaterapii do vrecka

Najnovšie komentáre